O nas

Akademia CARAMBA to pierwsza i jedyna w Płocku szkoła specjalizująca się w nauczaniu języka hiszpańskiego i zajmująca się promowaniem szeroko rozumianej kultury hiszpańskiej. Istnieje od 2011 roku. (Zobacz: kronika) Nauczyciele Caramby pochodzą z Hiszpanii i Polski. 

W Carambie uczą się przedszkolaki, dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe i seniorzy. Aby przybliżyć naszym uczniom kulturę hiszpańską, organizujemy dla nich bezpłatne clases de cultura, a także warsztaty tańca flamenco, wyjścia do kina na hiszpańskojęzyczne filmy, itp.

Na zajęciach stosujemy najciekawsze i najodpowiedniejsze dla poszczególnych grup wiekowych metody nauczania języka hiszpańskiego, używamy najlepszych materiałów dydaktycznych i wkładamy serce w to, aby każdy uczeń wyniósł z naszych lekcji to, czego oczekiwał.

Dlaczego warto uczyć się z nami?

Nasza specjalizacja
Zajmujemy się nauczaniem wyłącznie języka hiszpańskiego i rozpowszechnianiem wyłącznie kultury hiszpańskiej. Nasza wąska specjalizacja gwarantuje najlepszą w Płocku i okolicach ofertę kursów języka hiszpańskiego oraz najwyższą jakość nauczania tego języka.

Zintegrowana forma nauki: język + kultura
Proponowane przez nas zestawienie „język + kultura” to najprzyjemniejsza i najbardziej kompletna forma nauki, gdyż w pełni przygotowuje ucznia do kontaktu ze środowiskiem hiszpańskojęzycznym.

Ekipa specjalistów
W Akademii CARAMBA nad jakością nauczania czuwają doświadczeni nauczyciele z Hiszpanii i Polski. Razem zajmują się doborem najodpowiedniejszych metod nauczania, systematyczną ewaluacją wiedzy uczniów i analizą ich postępów. Zajęcia prowadzą na zmianę, w zależności od poziomu i potrzeb uczniów.

Przyjacielska atmosfera
W Akademii CARAMBA wszyscy mówimy sobie na “ty”, integrujemy się i zaprzyjaźniamy. Nasi uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Mówią nam o swoich potrzebach, a my na bieżąco dopasowujemy do nich naszą ofertę.

 

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

- Hiszpański to drugi język na świecie (patrz: raport Instytutu Cervantesa z 2020 r.). Posługuje się nim już łącznie 585 milionów ludzi na świecie.

- Hiszpański to język ojczysty 489 milionów ludzi z 21 krajów: Argentynie, Boliwii, Chile, Dominikanie, Ekwadorze, Gwatemali, Gwinei Równikowej, Hiszpanii, Hondurasie, Kolumbii, Kostaryce, Kubie, Meksyku, Nikaragui, Panamie, Paragwaju, Peru, Salwadorze, Urugwaju i Wenezueli. Dla porównania: język chiński - 960 mln, język angielski - 399 mln, język francuski - 78 mln.

- Po hiszpańsku porozumiesz się także w Stanach Zjednoczonych, na Filipinach i w Maroko.

- Hiszpański od kilku lat jest również drugim na świecie językiem komunikacji międzynarodowej i trzecim najczęściej używanym językiem w Internecie. (patrz: raport Instytutu Cervantesa pt. "Español, una lengua viva")

- Hiszpański jest jednym z języków urzędowych ONZ, Unii Europejskiej, UNESCO, Unii Afrykańskiej, Organizacji Państw Amerykańskich oraz Mercosur.

- Znajomość języka hiszpańskiego jest niewątpliwym atutem na dzisiejszym rynku pracy. Otwiera wiele drzwi na całym świecie.

- Hiszpański jest jednym z języków nowożytnych, które możesz zdać na maturze. Możesz zdać także egzamin państwowy, uzyskując oficjalny certyfikat Diploma de Lengua Española (DELE). Do obu egzaminów przygotujesz się w Carambie.

- Znając język hiszpański, łatwo nauczysz się każdego innego języka romańskiego, np. włoskiego, czy portugalskiego.

- Hiszpański jest wszechobecny w kinie, muzyce, literaturze i sporcie. Ogromną satysfakcję sprawi Ci obejrzenie  hiszpańskojęzycznego filmu bez napisów, przeczytanie książki hiszpańskojęzycznego pisarza w oryginale, zrozumienie tekstu piosenki wykonywanej po hiszpańsku, a nawet wypowiedzi hiszpańskojęzycznego sportowca bez konieczności tłumaczenia.

- Hiszpański to niezwykle przyjemny i melodyjny język! Wymowa jest łatwa, a słówka i wyrażenia momentalnie wpadają w ucho. Przekonaj się o tym w Carambie!