Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

  • Hiszpański to język ojczysty ponad 450 milionów ludzi w 21 krajach: Argentynie, Boliwii, Chile, Dominikanie, Ekwadorze, Gwatemali, Gwinei Równikowej, Hiszpanii, Hondurasie, Kolumbii, Kostaryce, Kubie, Meksyku, Nikaragui, Panamie, Paragwaju, Peru, Salwadorze, Urugwaju i Wenezueli.
  • Po hiszpańsku porozumiesz się także w Stanach Zjednoczonych, na Filipinach i w Maroko.
  • Hiszpański stał się już drugim na świecie językiem komunikacji międzynarodowej i trzecim najczęściej używanym językiem w Internecie. (patrz: raport Instytutu Cervantesa pt. "Español, una lengua viva")
  • Hiszpański jest jednym w języków urzędowych ONZ, Unii Europejskiej, UNESCO, Unii Afrykańskiej, Organizacji Państw Amerykańskich oraz Mercosur.
  • Znajomość języka hiszpańskiego jest niewątpliwym atutem na dzisiejszym rynku pracy.
  • Hiszpański jest jednym z języków nowożytnych, które możesz zdać na maturze. Możesz także wziąć udział w Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego. Poza tym, możesz zdać egzamin państwowy Diploma de Lengua Española (DELE), uzyskując oficjalny certyfikat.
  • Znając język hiszpański łatwo nauczysz się każdego innego języka romańskiego, np. włoskiego, czy portugalskiego.
  • Hiszpański jest wszechobecny w kinie, muzyce i literaturze. Ogromną satysfakcję sprawi Ci obejrzenie  hiszpańskojęzycznego filmu bez napisów, przeczytanie książki hiszpańskojęzycznego pisarza w oryginale i zrozumienie tekstu piosenki wykonywanej po hiszpańsku.
  • Hiszpański to niezwykle przyjemny i melodyjny język! Wymowa jest łatwa (czyta się prawie tak samo, jak się pisze), a słówka i wyrażenia momentalnie wpadają w ucho. Przekonaj się o tym w Carambie!

Dlaczego warto uczyć się z nami?

Nasza specjalizacja
Od początku istnienia naszej szkoły (kronika 2011-2017), zajmujemy się nauczaniem wyłącznie języka hiszpańskiego i rozpowszechnianiem wyłącznie kultury hiszpańskiej. Nasza wąska specjalizacja gwarantuje najlepszą w Płocku i okolicach ofertę kursów języka hiszpańskiego oraz najwyższą jakość nauczania tego języka.

Zintegrowana forma nauki: język + kultura
Proponowane przez nas zestawienie „język + kultura” to najprzyjemniejsza i najbardziej kompletna forma nauki, gdyż w pełni przygotowuje ucznia do kontaktu ze środowiskiem hiszpańskojęzycznym. Prowadzimy bezpłatne zajęcia pozalekcyjne o kulturze hiszpańskiej dla wszystkich naszych uczniów! Poza tym organizujemy także warsztaty tańca flamenco, wspólne wyjścia do kina na filmy hiszpańskie.

Ekipa specjalistów
W Akademii CARAMBA nad jakością nauczania czuwają doświadczeni nauczyciele z Hiszpanii i Polski. Razem zajmują się doborem najodpowiedniejszych metod nauczania, systematyczną ewaluacją wiedzy uczniów i analizą ich postępów. Zajęcia prowadzą na zmianę, w zależności od poziomu i potrzeb uczniów.

Przyjacielska atmosfera
W Akademii CARAMBA wszyscy mówimy sobie na “ty” i zaprzyjaźniamy się. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczą w życiu szkoły i mają duży wpływ na jej rozwój. Na bieżąco dzielą się z nami swoimi pomysłami i otwarcie mówią nam o swoich potrzebach, a my robimy wszystko, aby mieli satysfakcję z oferowanych przez nas usług.